Please enable JS

OPEN FREE TEHOV naposledy Na Vyhlídce

OPEN FREE TEHOV naposledy Na Vyhlídce

Jako každý rok pořádal klub MTB & TRIAL Mraveniště závody v Trialu podle pravidel OPEN FREE a dětský závod. Letos se akce patrně naposledy odehrála v ulici Na Vyhlídce a od příštího roku bude v nové větší formě přesunuta do Volnočasového parku Tehova.


DETAIL

Počasí akci úplně nepřálo. Páteční bouřky a déšť až do večerních hodin komplikovali nejen stavbu, ale bylo nutné uzpůsobit i obtížnost překážek. V den závodu pak byl hlavním nepřítelem vítr, který si prostě nedal říci, ale vše zachránilo občas vykukující sluníčko a nakonec vše oschlo. Jako první dorazili klubové maminky, které připravili něco dobrého a díky za to. Následně začali přicházet i děti s rodiči, kteří přišli závod na odrážedlech či malých šlapacích kolech. Závod odstartoval s mírným zpožděním kvůli vyššímu počtu jezdců. Děti si ve třech kategoriích, na krátkém sprint, jeli loket na loket za svým. Nebyla nouze o pády, probržděné pláště (Kalousovi), nebo spadlé řetězy.

Naše mladé klubové naděje braly několik medailových umístění, ale co je důležitější, bylo vidět radost v očích jezdců, kteří startem překonali sami sebe a rodičů, že nikdo moc nebrečí. Pěkné bylo vidět i nastupující generaci jako v případě mladého Martina Gomboše, který svému tatínkovi jako bývalému Trialovému reprezentantovi musel dělat jen a jen radost. Stejně tak se blýsknul potěr od Marksů, Havránků a řady dalších.

Hned po vyhlášení dětí se rozjel závod OPEN FREE Trialu, který byl rozdělen do 4 kategorií. Dvě dětské kategorie a dvě dospělé. Celkem 20 jezdců si mělo možnost otestovat svoje schopnosti na 4 sekcích, které každý mohl absolvovat 3x a nejlepší průjezd byl započítáván. Hlavní roli hrála taktika, fyzička a samozřejmě Trialový skill. Kromě pár menších naraženin a odřenin se vše naštěstí obešlo bez zranění a bylo vidět, že kluky tahle forma Trialu baví. Došlo i na dva bodové rozstřely. Chlapi si to finálově rozdali na jedné ze sekcí a děti ve stabilitě.

Speciálně děkujeme za pomoc s organizací všem maminkám, obci Tehov, Lukáši Valnému, Danu Marksovi, nejlepší rozhodčí paní Hříbkové, zapisovatelce paní Marksové s dcerou, Vavřincům za úklid, mnoha dalším klubovým i neklubovým pomocníkům a klukům z Moravy, že měli chuť v sobotu někam cestovat. A samozřejmě všem 40-ti závodníkům (20 dětí + 20 trialistů), kteří dorazili pojezdit a užít si závody. I omluvenkářům, že se omluvili a že jich byla hromada.

Výsledky závodu:

Odrážedla:

 1. Adéla Šnajdrová
 2. Bruno Hlouch
 3. Elinka Kabeláčová

 

Kola 3-5 let

 1. Nikolka Kabeláčová
 2. Martin Gomboš
 3. Kristian Kalous

 

Kola 7-10 let

 1. Matěj Maštalíř
 2. Ondřej Masnica
 3. Kamil Karpiel

 

Trial OPEN (nejmenší jezdci):

 1. Jonáš Vavřinec
 2. David Marks
 3. Tobiáš Dolák

dále Matěj Hlouch, Filip Michálek, Jára Kalous

 

Trial EXPERT (starší děti)

 1. Matouš Balík
 2. Samuel Svoboda
 3. Josef Neumann

Dále Ondra Sojka

 

TRIAL dospělý

 1. Lukáš Valný
 2. Honza Řeháček (jednokolka)
 3. Miroslav Brunclík

dále Michal Havránek, Honza Havránek, Daniel Marks, Martin Vavřinec

 

TRIAL ELITE

 1. Vlasta Kabeláč Čiháček
 2. Adam Kosík
 3. Martin Podešva

B2B LEVELSPORTKONCEPT
VSTUP PRO OBCHODNÍ PARTNERY